J. DOKEVIČIAUS PROGIMNAZIJA

Mokykla, studijos ir rudieji lokiai

Mokytojau, kodėl jūs pasirinkote mokyti tokį keistą dalyką kaip biologija?“ – paklausė manęs mokinė pirmaisiais darbo Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje metais. Tuomet šis klausimas mane nustebino, dabar tai sukelia šypseną.

Pats būdamas abiturientas (beje, šios mokyklos!) niekada negalvojau, kad kažkada čia sugrįšiu nebe kaip mokinys, o kaip mokytojas.
Man visada patiko gamta, domėjausi žmogaus poveikiu aplinkai bei dėl to kylančiomis problemomis. Po mokyklos baigimo pasirinkau ekologijos studijas, nes ši studijų programa visiškai atitiko mano lūkesčius, kitų dalykų mokytis nenorėjau. Jau pirmaisiais studijų metais supratau, kad savo įgytomis žiniomis norėčiau dalintis su kitais, kažko mokytis pats ir tuo pačiu mokyti kitus.

Sugrįžimas į mokyklą

Baigęs bakalauro studijas įstojau į magistrantūrą, paskui ir į doktorantūrą. Doktorantūros studijų metu nusprendžiau grįžti į mokyklą ir tapti mokytoju. Norėjau tapti biologijos mokytoju, nes dirbdamas su mokiniais galėčiau spręsti įvairias aplinkosaugos, sveikos gyvensenos, darnaus vystymosi problemas.
Dėl šios priežasties prieš trejus metus tapau programos „Renkuosi mokyti!” mokytoju ir pradėjau dirbti mokykloje. Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinę mokyklą palikau prieš 8 metus, dabar vėl į ją sugrįžau. Tai buvo vieta, kurioje dirbę savo srities profesionalai padėjo man bręsti kaip asmenybei. Anksčiau jie buvo mano mokytojai, dabar jie tapo kolegomis. Tai vis dar ta pati mokykla, nors joje nemažai naujų žmonių. Tai vis dar ta pati vieta, kurioje kiekvienas gali pasisemti žinių, įgyti įvairių įgūdžių ir gebėjimų.

Mokykla yra ta vieta, kurioje auga labai įdomios asmenybės. Čia kiekviena diena yra vis kitokia, čia nėra monotonijos. Darbas su mokiniais yra prasmingas, nes tu gali daug ką pakeisti. Gali jiems patarti, padėti augti.
Žinau, jog mūsų mokykla ateityje dar labiau sustiprės. Norėčiau, kad mokykla taptų vieta, kur daug neformalaus bendravimo, kur mokiniams sudarytos sąlygos užsiimti įvairia popamokine veikla. Čia norėčiau matyti moderniai įrengtas laboratorijas, sutikti svečius iš kitų miestų bei užsienio valstybių. Norėčiau, kad mokyklos ir verslo bendradarbiavimas sudarytų salygas mokiniams įvairiose įmonėse atlikti praktiką, gauti skatinamąją stipendiją ar išvykti į stažuotę…

Apie doktorantūros studijas

Būdamas doktorantu atlieku tyrimą apie tai, kaip Lietuvos miškai reaguoja į besikeičiantį klimatą. Daug laiko praleidžiu važinėdamas po miškus, vertindamas medžių būklę.
Turėdamas galimybę dirbti mokykloje šiomis mokslo žiniomis dalinuosi su mokiniais. Kitaip sakant, bandau jiems paaiškinti, koks mūsų visų elgesys gali nulemti tam tikros augalų ar gyvūnų rūšies išnykimą. Tada patys mokiniai gali ieškoti būdų kaip to išvengti.
Į klausimą, kodėl reikia mokytis biologijos, yra labai daug atsakymų. Mano atsakymas yra paprastas – kad žinotum, kas vyksta su tavimi, aplink tave ir kad būtum laimingas.
Doktorantūros studijų metu nemažai keliavau. Paskutinėje išvykoje buvau spalio mėnesį, kada Jungtinių Amerikos valstijų mieste Salt Lake City vykusioje konferencijoje pristačiau pranešimą apie Lietuvos miškus. Turėjau galimybę bendrauti su pasaulinio lygio mokslininkais, dalyvavau įvairiuose renginiuose, vykau į edukacines išvykas po saugomas JAV teritorijas.

Aplankiau seniausią pasaulyje Yellowstone nacionalinį parką, kuris buvo įkurtas dar 1872 metais. Mačiau daugybę laukinių gyvūnų, akis į akį iš nedidelio atstumo susidūriau su trimis rudaisiais lokiais. Tai buvo ne šiaip sau meškiukai, o daugiau nei po 100 kilogramų sveriantys plėšrūnai. Šioje situacijoje man tikrai padėjo žinios apie tai, kaip reikia elgtis susidūrus su laukiniais gyvūnais.

Kiekvienam savo mokiniui norėčiau palinkėti turėti svajonių. Tikėti savo jėgomis, ir visuomet siekti užsibrėžtų tikslų. Taip pat pasitikėti mokykloje dirbančiais žmonėmis, kurie stengiasi dėl Jūsų ateities, kuriems Jūs rūpite, kurie apie Jus galvoja.

Pabaigę mokyklą būtinai išvažiuokite į užsienį. Išvažiuokite dirbti, studijuoti ar keliauti. Bet būtinai sugrįžkite! Įgykite patirties, pasisemkite naujų įdėjų. Ir parsivežkite visa tai čia, į savo šalį.

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Steigėjas: Kauno miesto savivaldybė
Mokyklos tipas: bendrojo lavinimo mokykla
Mokyklos kodas: 190135785