Tarptautinis bakalaureatas (TB)

Tarptautinė Bakalaureato organizacija (TBO) – pagal Šveicarijos civilinį kodeksą 1968 metais įsteigtas fondas, kurio būstinė Ženevoje (Šveicarija). Tai privati, nevyriausybinė organizacija. Jos tikslas buvo palengvinti tarptautinį besimokančiųjų mobilumą, suteikiant galimybę mokytis mokyklose pagal programą, kuri būtų pripažinta viso pasaulio universitetuose. 1996 metais UNESCO sudarė partnerystę su TBO ir kartu pavadino šią programą „Taikaus ugdymo programa“. Nuo tada misija išaugo, tad dabar pagal TBO gali mokytis įvairaus amžiaus jaunuoliai. Šiuo metu Tarptautinio Bakalaureato programą siūlo daugiau nei 4960 mokyklos iš 153 šalių (2018 m. duomenys), kad galėtų pagal tris programas išugdyti 3–19 metų amžiaus mokinius.

TB organizacijai vadovauja 17 narių Fondo taryba, kuri išrenka generalinį direktorių, nustato organizacijos darbo kryptį, priima nutarimus, prižiūri TB ir užtikrina egzaminų bei kitų vertinimų autonomiją ir vientisumą. Taryba atstovauja pasaulio šalių kultūrinį ir geografinį įvairumą.

Tarptautinio Bakalaureato mokymo (ugdymo) programų ir finansų centras yra Kardife, Didžiojoje Britanijoje. Šis centras koordinuoja akademines ir mokėjimų funkcijas. Mokesčius, kuriuos privalo mokėti TBO mokyklos, sudaro egzaminų kopijų leidyba ir administravimas, vidinio vertinimo darbų ir egzaminų darbų taisymas ir programos koordinatorių konsultavimas visame pasaulyje.

Šiuo metu TBO siūlo keturių pakopų ugdymo programas:

• pradinio ugdymo (IB Primary Years);
  • pagrindinės mokyklos (IB Middle Years);
  • diplomo (IB Diploma) programas;
  • karjeros sertifikatą suteikianti vidurinio ugdymo programa (IB Career-related Certificate).

TBO darbo kalbos yra anglų, prancūzų bei ispanų; mokykla renkasi vieną iš darbo kalbų, kuria bus dėstomi dalykai, mokiniai rašys darbus ir laikys egzaminus pasirinkta darbo kalba. Lietuvoje esančių TB mokyklose vartojama darbo kalba yra anglų k

Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-15