Priešmokyklinis ugdymas

Priešmokyklinė grupė (amžius nuo 6 iki 7 m.)

Kiekvienas vaikas – unikali asmenybė.

Mūsų įstaigoje priešmokyklinis ugdymas organizuojamas pagal LR ŠMM 2014 m. Priešmokyklinio ugdymo programą. Visą programą galite rasti adresu:

Organizuojant ugdymą atsižvelgiama į vaikų poreikius, gebėjimus, pasiekimų lygį, specialiųjų ugdymo(si) vaikų poreikių galimybes, tėvų pageidavimus ir lūkesčius, regiono savitumą, bendruomenės kultūrinę aplinką, materialinę bazę.

Priešmokyklinio ugdymo tikslas: brandinti vaiką mokyklai bei sudaryti sąlygas saugiam jo perėjimui nuo ugdymosi darželyje prie sistemingo mokymosi mokykloje.

Priešmokyklinio ugdymo uždaviniai:

• Lavinti bei ugdyti vaiko asmenybę per aktyvią veiklą;
  • Užtikrinti nuolatinį asmenybės augimo procesą;
  • Sudaryti sąlygas aktyviai dalyvauti neformalaus ugdymo veikloje;
  • Skatinti bendruomeniškumo jausmą, aktyviai dalyvaujant mokyklos bendruomenės gyvenime.

Vaikai ugdomi plėtojant penkias kompetencijų grupes:

• socialinė kompetencija – gyventi ir būti kartu;
  • sveikatos saugojimo kompetencija – gyventi, veikti, judėti sveikai;
  • pažinimo kompetencija – tyrinėti ir atrasti pasaulį;
  • komunikavimo kompetencija – klausytis, kalbėti, bandyti skaityti, rašyti, išreiškiant save ir bendraujant su kitais;
  • meninė kompetencija – įsivaizduoti, pajausti, kurti, grožėtis.

Rugsėjo – spalio mėnesiais vaikai grupėje apsipranta, susipažįsta su aplinka, pedagogais, naujais draugais, atranda mėgstamas veiklas, labiausiai patinkančias erdves.

Vėliau, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus ir poreikius, vaikai ugdomi individualiai, grupelėmis pritaikant užduotis. Vaiko pažanga stebima ir su tėvais (globėjais) aptariama individualiai nuolatos, pasiekimų vertinimas atliekamas du kartus per metus – rudenį ir pavasarį.

Mūsų sėkmės formulė:

• šiuolaikiški ir profesionalūs pedagogai;
  • nuolatinis vaiko asmenybės augimas;
  • stipri bendruomenė;
  • saugi ir šilta aplinka.

Grupės darbo laikas

I – V 8.10 – 12.10

Pasibaigus pamokėlėms  veikia popamokinės veiklos centras iki 17.00 val.

Dienotvarkė

8.10 – 8.40         Rytinis pasisveikinimas

8.40 – 9.05         Pertrauka – laisvieji žaidimai grupėje

9.05 – 9.35         Ugdomoji veikla

9.35 – 10.00        Pertrauka – laisvieji žaidimai grupėje

10.00 – 10.50     Ugdomoji veikla lauke (priklausomai nuo oro sąlygų)

11.15 – 11.45    Pietūs

11.45 – 12.10     Ugdomoji veikla

Priešmokyklinė grupė  2015 – 2016 m. m. dalyvauja:

• Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos projekte „Renkuosi, nes žinau“;
  • Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų projekte „Keliaujam, atrandam, išbandom“;
  • Tarptautinėje programoje „Zipio draugai“;
  • Sveikos gyvensenos programoje „Sveikatiada“;

• Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų, Kauno moksleivių aplinkotyros centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro projektauose ir parodose;
  • Tarptautinės organizacijos eTwinning renginiuose ir programose;
  • Miesto, mikrorajono, mokyklos renginiuose.

Paskutinis atnaujinimas: 2016-06-13