Tolerancijos diena

cof

Lapkričio    16 d. – tarptautinė tolerancijos diena. Socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios, todėl šią savaitę mokykloje vyko akcijos, projektai, užsiėmimai, orientuoti į pakantumo kitokiam požiūriui, nuomonei, tradicijai ugdymą, akcentuotas supratingumas ir empatija.

Mokyklos bendruomenė labai aktyviai įsitraukė į Pyragų dienos akciją ir paramos fondui “Rugutė” paaukojo net 606 eurus. Antradienio rytą  mokyklos bendruomenė dalyvavo visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” inicijuojamame Solidarumo bėgime. Ir vėl buvome vieningi – paaukota suma siekia 250 eurų. Surinkta parama bus skirta organizacijos “Gelbėkit vaikus” vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti.

Pradinių klasių mokiniai stebėjo spektaklį „Mergaitė Doli ir besotė liga“, priverčiantį susimąstyti apie tolerantiškumo principus, supratimą ir meilę aplinkiniams. Ketvirtadienį mažieji dalyvavo edukacinėse pamokose “Neregio pasaulis”. Mūsų viešnia – vaikų pasakų kūrėja Indrė Gaskaitė, turinti visišką regos negalią, todėl pasaulį pažįstanti kitaip. Indrė mokinius supažindino su Brailio raštu, Brailio rašto mašinėle, pademonstravo kalbantį spalvų detektorių, monetų matuoklį, laikrodį, parodė kalbantį termometrą, papasakojo, kaip naudojasi telefonu.

Mūsų mokykla dalyvauja tarptautinės tolerancijos dienos minėjime. Tolerancijos dienos simbolis – raktas. Jis reiškia paskatą atverti, atrakinti savo širdies nuoskaudas, kvietimą išdrįsti pasakyti, kas skaudina, kas neramina. Ta proga mokyklos tarybos mokiniai hole paruošė dėžę ir kviečia kiekvieną mokinį, mokytoją, tėvelį parašyti laiškutį, žinutę, gal tik vieną žodį, kokie sunkumai sutinkami klasėje, mokykloje. Parašyti laiškai bus skaitomi ir į juos būtinai bus atsižvelgta.

Penktadienis – pati šauniausia diena, ypatingai, jei tai – TOLERANCIJOS diena! Mokinių taryba šią dieną skatino vieni kitus apdovanoti stripriais bei nuoširdžiais apsikabinimais ir atsinešti į klases savo mylimiausią pliušinį žaislą. Šiltos akimirkos augina draugystę ir kuria jaukius mokyklos namus. IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ!

Paskutinis atnaujinimas: 2018-11-16