Išvyka į VDU Botanikos sodo oranžerija

DSC07030

Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos penktų klasių mokiniai vieną atostogų popietę praleido turiningai. Mokiniai, lydimi mokytojo Gedimino Čapkausko bei auklėtojos Jurgitos Maironienės, apsilankė Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo oranžerijoje, kur iš arti stebėjo ryškiaspalvius tropinius drugelius.

Į botanikos sodą iš Didžiosios Britanijos drugelių fermos atkeliavo net 120 lėliukių. Drugeliams buvo sudarytos ypatingos sąlygos – inkubatoriuje visuomet buvo drėgna, šilta ir šviesu. Kai išskleidė sparnus, drugeliai buvo išleisti į specialiai jiems pritaikytą erdvę, kurioje tarp daugybės augalų jie gali laisvai skraidyti, maitintis ir poruotis. Natūraliomis sąlygomis šie drugeliai gyvena Azijoje ir Pietų Amerikoje.

Mokiniai stebėjo, kaip nutūpę ant sultingų vaisių drugeliai geria medaus, žiedadulkių ir vandens tirpalą. Kai kuriems smalsuoliams ypač pasisekė – drugeliai nutūpė ant jų peties ar skruosto. Kaip yra žinoma, drugeliai mėgsta ryškias spalvas, taip pat juos vilioja ir kvapai.

Po įdomios pažinties penktokai skubėjo atlikti mokytojo Gedimino užduoties – surinkti dešimt skirtingų medžių lapų. Juos namuose teks išdžiovinti, o vėliau kartu su mokytoju – išsiaiškinti, kokiam medžiui priklauso pasirinktas lapas. Vaikai susipažino su cinamono kvapą skleidžiančiu japoniniu puošmedžiu, gvildeno nematytų formų riešutus, domėjosi ryškiaspalvių augalų pavadinimais. Atsikvėpti visi susirinkome jaukioje vaikų žaidimų aikštelėje. Vaikai sveikino jubiliatus – Justą ir Kristupą. Penktokėlių mamos paruošė šiltos arbatos su medumi, tepė šviežią sviestą ant naminės duonos ir džiaugėsi, kad kiekvienoje išvykoje vaikai vis šilčiau bendrauja, vis labiau suartėja.

Paskutinis atnaujinimas: 2015-11-02