Progimnazijos istorija

1951 m. Aleksote, ant Mildos kalno, buvo pastatyta nauja vidurinė mokykla, nuo kurios ir prasidėjo mūsų progimnazijos istorija. Rugsėjo 1 d. Kauno 17-oji vidurinė mokykla (dabar Jurgio Dobkevičiaus progimnazija) duris atvėrė 513 mokinių, kuriuos mokė 28 mokytojai. Mokyklos direktoriumi paskirtas Lietuvos nusipelnęs mokytojas Kazys Bulota. 1954 m. 17-ąją vidurinę mokyklą baigė pirmoji abiturientų laida.

1976 metai – mokyklos jubiliejus. Per 25-erius metus mokykla išleido 940 abiturientų, iš jų 11 baigė aukso ir sidabro medaliais. 1976 m. toje vietoje, kur prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos-chemijos instituto rūmai, buvo pradėta statyti nauja mokykla. Prie griuvėsių tvarkymo bei mokyklos statybos dirbo ir moksleiviai.

1977 m. rugsėjo 1 d. duris atvėrė naujas mokyklos pastatas, kuriame buvę 25 kabinetai, aktų ir sporto salės, valgykla bei stadionas buvo skirti 1284 mokiniams. 1979 m. mokykloje nuo 9 klasės įvestas sustiprintas biologijos mokymas, o nuo 1989 m. pradėtas sustiprintas prancūzų kalbos mokymas.

Reikšmingi mokyklai buvo 1992 metai. Mokslo metų pradžioje mokykla pasirašė sutartį su Lietuvos Muzikos akademijos Kauno fakultetu ir tapo studentų pedagoginės praktikos baze.

1992 m. kovo 20 d. mokyklai suteiktas Lietuvos karo lakūno, aviacijos inžinieriaus, pirmojo lietuviškos konstrukcijos lėktuvo „Dobi“ kūrėjo Jurgio Dobkevičiaus vardas, pastatytas paminklinis akmuo lakūno žuvimo vietoje.

Nuo 1993 m. ponios Mišelės Alteirak iniciatyva labai gerai besimokantys mokiniai gavo Pro Infanoj fondo stipendiją.

Mokyklos vadovai

Nuo 1951 m. iki 1962 m. mokyklai vadovavo Kazimieras Bulota. Jį pakeitė Viktoras Sabaitis, kuris direktoriumi buvo iki 1968 m. Nuo 1968 m. iki 1985 m. mokyklos direktoriumi dirbo Albinas Daugelė, o jį 1985 m. rugsėjo 1-ąją pakeitė Viktoras Snieška, kuris dirbo iki savo mirties – 2014 m. rugpjūčio. Laikinai direktoriaus pareigas vykdė Birutė Janauskienė, o 2015 m. sausio 5 dieną mokyklos direktore pradėjo dirbti Lina Viršilienė.

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Steigėjas: Kauno miesto savivaldybė
Mokyklos tipas: bendrojo lavinimo mokykla
Mokyklos kodas: 190135785