Mokyklos istorija

Po Pirmojo pasaulinio karo Kauno priemiestis Aleksotas buvo prijungtas prie Kauno miesto, o 1919 m. Aleksote buvo įkurta pirmoji mokykla. Bėgant metams ir keičiantis sąlygoms, kito ir mokyklų padėtis Aleksote. 1951 m. Aleksote, ant Mildos kalno, buvo pastatyta nauja vidurinė mokykla. Rugsėjo pirmą dieną Kauno 17-oji vidurinė mokykla (dabar J.Dobkevičiaus vidurinė mokykla) duris atvėrė 513 mokinių, kuriuos mokė 28 mokytojai. Mokyklos direktoriumi buvo paskirtas Lietuvos nusipelnęs mokytojas Kazys Bulota.

1953-1954 mokslo metais 17-ąją vidurinę mokyklą baigė pirmoji abiturientų laida. Laida keitė laidą, mokykla augo, gausėjo įvairių organizacijų, didėjo mokinių ir mokytojų skaičius.

1976 metai – mokyklos jubiliejus. Per 25-erius metus mokykla išleido 940 abiturientų, iš jų 11 baigė aukso bei sidabro medaliais. Mokykloje klases pakeitė kabinetai. 1976 m. toje vietoje, kur prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos-chemijos instituto rūmai, buvo pradėta statyti nauja mokykla. Prie griuvėsių tvarkymo bei mokyklos statybos dirbo ir moksleiviai.

1977 m. rugsėjo 1 d. duris atvėrė naujas mokyklos pastatas, kuriame esantys 25 kabinetai, aktų ir sporto salės, valgykla bei stadionas buvo skirti 1284 mokiniams. Pirmasis skambutis į naująjį pastatą pakvietė ir Marvelės, Kranausko, Fredos pradinių mokyklų mokinius. 1979 m. mokykloje nuo 9 klasės įvestas sustiprintas biologijos mokymas, kuris tęsėsi dešimt metų. Nuo 1989 m. pradėtas sustiprintas prancūzų kalbos mokymas. Mokykla yra netoli aerouosto, kur skraidė žymūs Lietuvos aviatoriai. 1992 m. kovo 20 d. mokyklai suteiktas Jurgio Dobkevičiaus vardas, pastatytas paminklinis akmuo lakūno žuvimo vietoje.

Reikšmingi mokyklai buvo 1992 metai. Mokslo metų pradžioje mokykla pasirašė sutartį su Lietuvos Muzikos akademijos Kauno fakultetu ir tapo studentų pedagoginės praktikos baze. Nuo 1993 m. ponios Mišelės Alteirak iniciatyva labai gerai besimokantys mokiniai gavo Pro Infanoj fondo stipendiją. Mokykla kasmet švenčia savo tradicines šventes: Rugsėjo 1-ąją, Mokytojų dieną, Šimtadienį, Paskutinį skambutį. J.Dobkevičiaus gimtadienis tapo pimūnų švente. Vyksta Kalėdinės popietės, švenčiamos Užgavėnės. Kasmet mokykla dalyvauja Aleksoto šventėje su sporto rungtimis, šokėjų kolektyvų pasirodymais. Mokykloje yra 4 šokių kolektyvai, ne kartą pelnę prizines vietas/tautinių, klasikinių, sportinių šokių kolektyvai. Veikia MMB (mokinių mokomosios bendrovės). Nuo 2010 metų vykdomas tarptautinis projektas“Skirtingos kultūros-vienas pasaulis“ – į mokyklą atvyksta stažuotuojai iš viso pasaulio-Kinijos, Brazilijos, Italijos, PAR, Egipto, Kanados. Nuo 2002 m. mokykloje vyksta Respublikinis dainuojamosios poezijos festivalio Kauno regiono turas „Pavasaris, poezija ir muzika“ . Nuo 2003 m. mokykla dalyvauja Tarptautinėje mokinių tiriamųjų darbų konferencijoje „Plieno sparnai“. Kasmet sėkmingai pasirodo Frankofonijos teatrų festivaliuose, Prancūziškos dainos festivaliuose. Moksleiviai sėkmingai dalyvauja anglų,prancūzų,rusų kalbų vertimo konkurse „Kengūra”, IT konkursuose „Bebras“. 2011 m.mokykla užmezgė draugystės ryšius su Japonijos ambasada, priėmė mokykloje delegaciją, ambasadorę, kuri kartu su mokiniais pasodino netoli mokyklos pušaitę. Japonijos muzikai dovanojo mokyklos bendruomenei atlikėjų koncertą. Jau treti metai rengiamos Japonistikos studijos Aleksoto bendruomenei. Nuo 2011m. mokykloje vyksta „Krašto gynybos“ 34val. modulio užsiėmimai. Mokykloje lankėsi krašto gynybos ministrė R.Juknevičienė. Aktyviai veikia mokyklos kudirkaičių organizacija, dailės būreliai, EMILE klasės. Vyksta projektas„Renkuosi mokyti“

Mokyklos vadovai

Nuo 1951 m. iki 1962 m. mokyklai vadovavo Kazimieras Bulota. Jį pakeitė Viktoras Sabaitis, kuris direktoriumi buvo iki 1968 m. Nuo 1968 m. iki 1985 m. mokyklos direktoriumi dirbo Albinas Daugelė, o jį 1985 metų rugsėjo 1-ąją pakeitė Viktoras Snieška, kuris dirbo iki savo mirties 2014 metų rugpiūčio. Laikinai direktoriaus pareigas vykdė Birutė Janauskienė, o 2015 metų sausio 5 dieną mokyklos direktore pradėjo dirbti Lina Viršilienė.

Jurgis Dobkevičius

J.Dobkevičius gimė 1900 m. kovo 23 d. Sankt-Peterburge. Aukso medaliu baigęs mokyklą, įstojo į Politechnikos institutą. 1919 m. šeima grįžo į Lietuvą. Kaune J.Dobkevičius studijavo Lietuvos karo  aviacijos mokykloje, kurią baigęs įstojo į Paryžiaus aukštąją aeronautikos mokyklą. Įgijęs aviacijos instruktoriaus inžinieriaus diplomą dirbo Kaune. J.Dobkevičius pirmasis mūsų aviacijoje atliko “mirties kilpą”, užfiksavo lietuviško aukščio rekordą (5600 m.), sukonstravo lietuvišką sportinį lėktuvą “Dobi-1″. 1926 m. birželio 8 d., bandydamas lėktuvą “Dobi-3″, žuvo Aleksoto kalne.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-06