Po dviejų metų pertraukos, šių metų kovo 18 dieną Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje  vėl vyko tradicinis, jau 20 -asis prancūziškos dainos festivalis „Chantons ensemble, chantons toujours“. Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos frankofoniško dvikalbio ugdymo (Emile) klasių mokiniai bei visa mokyklos bendruomenė  sulaukė mokinių ir jų mokytojų  iš  prancūzų kalbą mokančių Kauno miesto mokyklų: Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, Kauno Jėzuitų gimnazija, LSMU gimnazija,  KTU gimnazijos, Kauno 1-moji muzikos mokykla, Saulės gimnazija, Bernardo Brazdžionio mokykla, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija.

Šis festivalis skiriamas tarptautinei Frankofonijos dienai paminėti. Renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis prancūzų kalba, kultūra, muzika, lavinti ir tobulinti prancūzų kalbos įgūdžius, atskleisti mokinių muzikinius – kūrybinius  bei meninius gebėjimus. Džiugu, kad šiame festivalyje dalyvauja mokiniai  įvairių  amžiaus grupių, todėl repertuaras buvo įvairiapusiškas. Sukurtas šio renginio video įrašas tiems, kurie negalėjo atvykti dalyvauti ir stebėti renginio.

Festivaliui pasibaigus moksleiviai neskubėjo išeiti, dar kurį laiką diskutavo ir džiaugėsi įvykusiu renginiu.

Ačiū visoms mokyklų mokytojoms už mokinių paruošimą, prancūzų kalbos ir kultūros puoselėjimą taip pat ačiū Kauno Jurgio Dobkevičiaus „frankofonijos komandai“ : Aušra Glebauskienė,  Renata Stasiukynaitė, Gema Rudzevičienė, Vilma Kaftanikė, Skaidrė Zuozaitė  už šio renginio organizavimą, mokinių paruošimą.

Tikimės sulaukti ir vėl sugrįžtančių į šį prancūziškos dainos festivalį. Nes tik prancūzų daina gali suteikti daug gerų emocijų!